Dacia Sandero 2013 Test Sürüşü

Dacia Sandero 2013 Test Sürüşü

Dacia Sandero

Ekonomik ve kaliteli otomobiller üreten bir marka olan Dacia’nınSandero modelini test ettik. Sade tasarımı ve sunduğu donanım seviyesiyle dikkat çeken Sandero, sürüş konforu açısından da birçok pahalı rakibi kadar iyi bir seviyeye sahip.

Sade tasarım

Kare hatlara sahip farlar, iki şerit halinde uzanan havalandırma ızgaraları, tampon altındaki büyük havalandırma kanalı ve sis farları otomobilin ön tasarım detaylarından, arka tasarımda da aynı sadelik söz konusu durumda. Kare hatlara sahip stop lambaları, kısa tampon yapısı ve tampon alt uçlarındaki sis lambaları arka tasarım detaylarından. İç tasarımda kullanılan plastik malzemeler kalite hissini düşürüyor. Kumaş koltuklar, kapılardaki plastik malzemeler, yuvarlak formdaki havalandırma ızgaraları iç tasarım detaylarından bazıları.

Renault motoru ve güvenilirliği

Test ettiğimiz Dacia Sandero’ da 1,2 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Bu motor 75 beygir güç ve 107 Nm tork üretiyor. Oldukça cansız olan bu motor otomobili 0 dan 100 km hıza 14,5 saniyede ulaştırıyor. 100 km de ortalama 5,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip olan Sandero’da Esp nin standart sunulması yol tutuşu konusunda iyi bir seviyede olmasını sağlamış. Virajlarda kendisini dizginleyebilen Sandero, sürüş konforu açısından ortalamaları karşılayabilen bir otomobil.

Yeni eklenen ilanlar