Citroen DS5 2013 Test Sürüşü

Citroen DS5 2013 Test Sürüşü

Citroen DS5

Citroen’in özel bir tarza sahip hatchback temsilcisi DS5’i test ettik.  Son derece sıra dışı dinamiklere sahip olan DS5 geçmişten günümüze gelen Citroen tasarım anlayışını yansıtıyor.

Sıra dışı tasarım detayları

Önden bakıldığı zaman 3 parçalı tampon yapısı, büyük Citroen logosu, tampon alt uçlarındaki led sis farları ve büyük far gurubu dikkat çekiyor. Arkaya doğru alçalan bir tavan yapısı sayesinde Coupe tarzda bir görünüme sahip olan Citroen DS5 sportif bir duruş sergiliyor. Küçük cam yapısı, çift egzoz çıkışı, yere yakın tamponlar ise otomobilin arka kısmındaki tasarım detaylarından. İç tasarımdaki malzeme kalitesinin üst düzeyde tutulması DS5’in farklı bir otomobil olduğunu ispatlıyor. Kapı içleri, koltuklar ve ön konsolda kullanılan kaliteli deri malzemeler şık görünürken, büyük bilgi ekranı, etrafındaki tuşlar, dijital ekran teknolojik yanını yansıtıyor.

Ekonomik dizel motor

Test ettiğimiz Citroen DS5’de 1,6 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 112 beygir güç ve 285 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 12,4 saniyede tamamlayabilen DS5 100 km’de ortalama 4,4 litrelik dizel yakıta ihtiyaç duyuyor. Hızlanma anlamında çok istekli bir tavır sergilemeyen DS5’in 1420 Kg ağırlığı düşünüldüğü zaman bu durum normal olarak karşılanabilir. Yol tutuşu konusunda iyi seviyelerde olan DS5 aynı zamanda fren performansı anlamında da takdir edilecek bir otomobil. Sert girilen virajlarda rahat bir tavır sergileyen DS5 sert direksiyon hareketlerine de iyi cevap vererek stabil bir tavır sergiliyor.

Yeni eklenen ilanlar