Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Chevrolet Orlando 2013 Test Sürüşü

Chevrolet Orlando 2013 Test Sürüşü

Chevrolet Orlando

SUV ve Van araçların harmanlanmış bir halini yansıtan Chevrolet Orlando test konuğumuz oldu. Kardeşi Chevrolet Cruze da da olduğu gibi OpelAstra platformunu kullanan Orlando, geniş ve bir o kadar da kullanışlı olmasıyla ön plana çıkıyor. General Motors bünyesinde üretilen birçok markanın güvenlik, konfor ve tasarım teknolojilerine sahip olan Orlando aynı zamanda da bu özelliğiyle rakiplerinden ayrılıyor.

Geniş ve güçlü Görünen bir tasarıma sahip

Dış tasarımında oldukça geniş hatlara sahip olan Chevrolet Orlando’da geniş ön ızgara ortasına konumlandırılmış Chevrolet logosu dikkat çekerken, otomobilin büyük karoserine yakışan tarzdaki farları ona güçlü bir görünüm kazandırmış. Ön tamponundaki yuvarlak geçişler Orlando’nun ön tasarımının yumuşak görünmesini sağlarken tampon altındaki sis farları oldukça şık görünüyor. Arka tasarımında büyük stop lambaları, geniş bagaj kapağı ve tampon altı rüzgâr kanalları Chevrolet Orlando’ nun aynı zamanda sportif görünmesine katkıda bulunmuş. Arka koltuklar yatırıldığında ortalama 1600 litreye varan bir yükleme kapasitesine sahip olan Orlando, aynı zamanda iç tasarımındaki işlevselliği ile göz dolduruyor. Ön konsolda geniş bilgi ekranı altına konumlandırılmış düğmeler dikkat çekerken buradan radyo, klima ve diğer birçok donanımı kontrol etmek mümkün.

Bir SUV dan beklenmeyecek performans

Büyük bir karosere sahip olan Chevrolet Orlando, bir SUV dan beklenebilecek ortalamanın üzerinde bir sürüş sergiliyor. Yüksek hızlarda karoser salınımının biraz fazla olması rahatsız edici olsa da, elektronik yardımcıları sayesinde Orlando arkadan ve önden kayma eğilimi göstermiyor. Test etmiş olduğumuz Chevrolet Orlando 2,0 litrelik 160 beygirlik dizel bir motora sahip. 360 Nm tork üreten bu motor, 1659 kg’ lık Orlando’yu otomatik şanzıman ile 0 dan 100 km hıza 9,9 saniye de ulaştırıyor. 100 km‘de ortalama 9,6 litrelik dizel yakıta ihtiyaç duyan Orlando, ortalamaları karşılayan bir tüketime imza atıyor.

 

Yeni eklenen ilanlar