Chevrolet Aveo 2011 Test Sürüşü

Chevrolet Aveo 2011 Test Sürüşü

Chevrolet Aveo

Chevrolet’nin B sınıfı sedan modeller sınıfında mücadele eden temsilcisi Aveo’yu test ettik. Uygun fiyatlı ulaşılabilir bir otomobil olmasıyla ön plana çıkan Aveo geniş iç hacmiyle de dikkat çekiyor.

B sınıfındaki sedan

Önden bakıldığı zaman ikili farlar ve mercek şeklindeki çıkıntıları dikkat çekerken, tamponların yere yakın yapısı şık duruyor. Arka tasarımda yerden yüksek tamponlar, tek parça stop far gurubu ve büyük Chevrolet logosu fark ediliyor. Otomobilin iç kısmında sert plastiklere bolca yer verilmesi kalite hissiyatını düşürürken,  bilgi ekranı ve etrafındaki çerçeveler sportif görünüyor. Dijital ekran, kumaş koltuklar ve yüksek oturma pozisyonu iç tasarımdaki diğer ayrıntılardan.

Yeterli motor seviyesi

Chevrolet Aveo’da 1,4 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Bu motor 100 beygir güç ve 130 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 12,2 saniyede tamamlayan Aveo, 100 km’de ortalama 5,9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu ortalamaları karşılayan Aveo’nun sürüş performansı da aynı şekilde. Orta sertlikte amortisörlerin kullanılması yoldaki sarsıntıları bira fazla hissettirse de genel anlamda iyi bir sürüş konforuna sahip diyebiliriz.

Yeni eklenen ilanlar