BMW X4 2014 Test Sürüşü

BMW X4 2014 Test Sürüşü

BMW markasının ilk olarak 2008 yılında X6 ile ortaya çıkardığı Coupe-SUV kırmasının son modeli X4yollarda boy göstermeye başladı. X4 coupe’nin sportif özelliklerini taşıyan orta boy bir suv. Teknik anlamda X3’ün kardeşi olan X4, görünüm ve tarz olarak X3’ten farklı bir konuma sahip.  BMW ürettiği bu Coupe-SUV karışımı araca SAV yani “Sport Activity Vehicle” adını veriyor, ve ürettiği X modellerinde bu “SAV” tarzını korumaya devam ediyor.

X4’ün önünde karakteristik çizgilerle kaslı bir görünüm hakim. Yan camların hemen altından başlayan kabarıklık ise bu kaslı görünümün devamı niteliğinde. Geniş bir bagaj hacmine sahip olan X4, arka koltukların yatırılması ile hacmini 3 katına çıkara biliyor ve 1400 litreye ulaşıyor. Ayrıca bagaj kapağı Smart Opener özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde elleriniz doluyken, arka tamponun altına ayağınızı uzatarak bagajı açabiliyorsunuz.

BMW X4’ü satın alırken “Navigation System Professional” adlı navigasyon sistemini tercih ederseniz, “iDrive Touch Controller” adında yardımcı bir programa sahip oluyorsunuz. “Touch Controller” standart iDrive Controller’dan farklı olarak dokunmatik bir yüzeye sahip. Kullanıcı parmağı ile harf girişi yapabiliyor ve menülerde daha kolay dolaşabiliyor. Çarpışma uyarısı, otomatik frenleme, şerit takip asistanı, paralel park asistanı, arka kamera, internet radyosu ve canlı trafik bilgisi iDrive Touch Controller çatısı altında bulunan sistemlerden.

Yeni eklenen ilanlar