BMW X3 2010 Test Sürüşü

BMW X3 2010 Test Sürüşü

BMW X3

BMW’nin orta boy SUV sınıfındaki temsilcisi X3, hem boyutları hem de konforlu yapısıyla dikkat çeken bir araç. Sunduğu donanım seviyesi ve malzeme kalitesinin üst seviyelerde olması onu rakiplerinden ayıran özelliklerden.

Klasik BMW hatları

Büyük led farlar, çift parçalı havalandırma ızgaraları, tampon altı bölmeler ve sade tasarımı ön taraftaki detaylardan bazıları. Çift parçalı led stop lambaları,  ikili egzoz çıkışı, tampon altı rüzgâr kanalları ve büyük bagaj kapağı arka tasarımdaki detaylar arasında. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, radyo kontrol ünitesinin sade yapısı iç tasarımda göze çarpıyor. Birçok noktada sert plastik malzemeler kullanılsa da bu otomobilin içinde kalitesiz bir duruş yaratmıyor. Arka koltuklardaki diz mesafesinin de geniş olması uzun boylu yolculara iniş binişlerde zorluk çıkartmıyor.

Güçlü dizel motor ve yüksek tork

Test ettiğimiz BMW X3’de 3 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 258 beygir güç ve 560 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 5,9 saniyede tamamlayabilen X3, 100 km’de ortalama 6,1 litrelik yakıt tüketim değerlerine sahip. Arazi şartlarında da tatmin edici performans sergileyebilen X3, birçok SUV rakibinden daha farklı dinamiklerde bir sürüş sergileyebiliyor.

 

Yeni eklenen ilanlar