BMW M3 GTS 2010 Test Sürüşü

BMW M3 GTS 2010 Test Sürüşü

BMW M3 GTS

BMW’nin spor modellerinde kullandığı M ön ekinin ne anlama geldiğini hepimizi biliyoruz. Güç, yüksek performans ve sportiflik denildiği zaman M serisi BMW’ler her zaman farklı bir yere sahip olmuşlardır. İşte onlardan birisi olan ve şehir içindeki pist yarışçısı görünümlü BMW M3 GTS’i test ettik.

Şehir içindeki yarışçı

Önden bakıldığı zaman böbrek şeklindeki havalandırma ızgaraları, led farlar,  tampon altındaki rüzgâr kanalı dikkat çekiyor. Arkadan bakıldığı zaman bagaj üzerindeki Aerodinamik etkili kanat, ikili stop lambaları,  dörtlü egzoz çıkışı ve tampon altındaki rüzgâr kanalları dikkat çekiyor. Otomobilin iç kısmına geldiğimizde tam bir yarış otomobili görüntüsü var. 2 kişilik oturma düzenine sahip olan otomobilin arka koltukları yerine çelik barların tercih edilmesi sportifliği destekliyor. Yarış tipi koltuklar sizi sararken ön konsol bilindik M3 detaylarına sahip.

Sporcu ruhlu motor

Test ettiğimiz BMW M3 GTS’de 4,4 litrelik turbo motor görev yapıyor. Bu motor 444 beygir güç ve 440 Nm tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 4,4 saniyede tamamlayan otomobil birçok süper spor modele taş çıkartacak bir performans sergiliyor. 7 kademeli çift kavramalı şanzımanı bulunan M3 GTS viraj performansı tartışmasız bir otomobil. Spor amortisör ve yaylanır tercih edilmesi sert bir sürüş hissi yaratsa da böylesine spor dinamiklere sahip bir otomobilde yumuşak sürüş aranmayacak bir detay diyebiliriz.

 

Yeni eklenen ilanlar