Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

BMW 640d 2012 Test Sürüşü

BMW 640d 2012 Test Sürüşü

BMW 640 XD

BMW’nin sporcu ve lüks kavramını birleştirdiği modellerinden olan 6.40 DX’i test ediyoruz. Hem dizel hem de 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olan otomobil, yol tutuşu ve performans konusunda oldukça iddialı.

Lüks bir Coupe

Önden bakıldığı zaman geniş ızgaralar ve kavisli ön tampon yapısı dikkat çekiyor. Ayrıca tamponların yere yakın olması ve led farlar araca sportif bir görünüm kazandırmış. Tek kapılı bir karosere sahip olan otomobilin arkaya doğru alçalan tavanı ve basık görüntüsü coupe duruşu destekliyor. Arka tasarıma geldiğimizde iki parçalı led stop lambaları, çift egzoz çıkışı ve bagaj ortasında konumlandırılmış şerit şeklindeki stop lambası dikkat çekiyor. Otomobilin iç tasarımında kullanılan kaliteli deri malzemeler lüks bir otomobile yakışan detaylardan. Geniş bilgi ekranı, joyistik vites kolu, arkaya doğru uzayan ön konsol ve sade direksiyon iç tasarım detaylarından bazıları.

Güçlü dizel motor

Test ettiğimiz BMW 640 XD’de 3 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 313 beygir güç ve 630 Nm tork değerine sahip. 8 kademeli otomatik şanzımanla 0-100 km hızlanmasını 5,2 saniyede tamamlayabiliyor. 100 km’de ortalama 5,7 litrelik yakıt tüketim değerine sahip 640 XD yol tutuşu konusunda da iyi bir otomobil. Geniş karoser yapısı ve yere yakınlığı sayesinde virajlarda korkusuzca ilerleyebilen otomobile çok sert direksiyon müdahaleleri yapılsa dahi arka tarafın yoldan çıkması çok uzak bir ihtimal.

 

Yeni eklenen ilanlar