BMW 6 Serisi Coupe Test Sürüşü

BMW 6 Serisi Coupe Test Sürüşü

BMW 6 Gran Coupe

BMW 6 Gran Coupe’yi test ettik. Uzun karoser ve çok şık hatlara sahip olan 6 Gran Coupe tasarımındaki farklı çizgilerle iki farklı karoser tadını bir arada sunuyor.

4 kapılı bir Coupe

Bmw Gran Coupe, 4 kapılı karosere sahip coupe tarzda bir otomobil. Önden bakıldığında geniş böbrek tasarımlı havalandırma ızgaraları ve uzun tampon yapısı dikkat çekerken, sis lambalarında ve farlarda led ışıklar kullanılması şık ayrıntılardan. Yandan bakıldığı zaman alçak tavan yapısıyla coupe bir otomobile benzeyen 6 Gran Coupe 4 kapılı karoseriyle dikkat çekiyor. Arka tasarımda çift parçalı led stop lambaları, çift egzoz çıkışı, arka cam üzerindeki şerit halinde tasarlanmış stop lambası ve tampon altındaki rüzgâr kanalı oldukça şık görünüyor. İç tasarımda da yine aynı şıklığı görmek mümkün.  Koltuklar, ön konsol ve kapı içlerinde kullanılan gerçek deri malzemeler oldukça kaliteli duruyor. Geniş bilgi ekranı, joyistik vites kolu ve ön konsolun arkaya doğru uzanan yapısı sportif ve kaliteli görünümü vurguluyor.

BMW kalitesine yakışan bir motor

Test ettiğimiz BMW 6 Gran Coupe’de 3 litrelik 6 silindirli motor görev yapıyor. Bu motor 313 beygir güç ve 630 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 5,3 saniyede tamamlayabilen 6 Gran Coupe, 100 km’de ortalama 5,8 litrelik yakıt tüketim verisine sahip. Yol tutuşu ve fren performansıyla göz dolduran BMW 6 Gran Coupe, 4 kapılı lüks bir coupe olarak uzun yıllar üretilecek model olma yolunda diyebiliriz.

Yeni eklenen ilanlar