BMW 328i Touring 2013 Test Sürüşü

BMW 328i Touring 2013 Test Sürüşü

BMW’nin Station Wagon karosere sahip temsilcisi 3.28i Touring’i test ettik. Geniş iç hacim ve güçlü dizel motoruyla dikakt çeken 3 serisi Touring BMW karmasının konforunu da yansıtan bir model olasıyla ön plana çıkıyor.

BMW 3.28i Touring Tasarımı

Önden bakıldığı zaman böbrek şeklindeki ön havalandırma ızgaraları, led farlar, yere yakın tamponlar ve sis farları dikkat çekiyor. Uzun bir karosere sahip olan otomobilin omuz çizgisi yandan bakıldığında arkaya doğru yükselen bir yapıda. Arkadan bakıldığı zaman çift parçalı led stoplar, büyük bagaj kapağı, tampon ortasındaki gri renkteki koruyucu parça ve ikili egzoz çıkışı fark ediliyor. İç tasarımda kaliteli ve şık detaylar mevcut. Koltuklar ve kapı içlerindeki deri malzemeler, büyük bilgi ekranı dikkat çekerken ön konsolun alt kısımlarında kullanılan sert plastik malzemeler kalitesiz bir görüntü yaratmıyor.

BMW 3.28i Touring Motor Özelliği

Test ettiğimiz BMW 3.28İ Touring’de 2 litrelik benzinli motor görev yapıyor. Bu motor 245 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 6 saniyede tamamlayabilen otomobil, 100 km de ortalama 6,8 litrelik yakıt tüketim değerlerine sahip. 8 kademeli Steptronic şanzıman kullanılan 3 serisi Touring; uzun yollarda ve fazla bagajla yapılan seyahatlerde konforlu sürüş keyfini birlikte sunabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar