Audi Sport Quattro 2010 Test Sürüşü

Audi Sport Quattro 2010 Test Sürüşü

Audi Sport Quattro

Audi’nin yıllar önce üretmeyi planladığı ancak hayata geçirmediği bir projesi vardı. Bu projeyle çok farklı bir tasarıma sahip bir otomobil üretmeyi amaçlayan Audi, hedefini Sport Quattro modeli ile gerçekleştirdi.

Sıradışı bir tasarım

Büyük led karartılmış farlar, büyük havalandırma ızgarası üzerine konumlandırılan Audi logosu, tampon altı bölmeler ve yere yakın tamponlar ön tasarımdaki detaylardan. Tek kapılı bir karosere sahip olan Sport Quattro, arkaya doğru alçalan tavan yapısı ve keskin hatlarıyla dikkat çekiyor. İç içe geçmiş şekilde tasarlanan led stop lambaları, çift egzoz çıkışı, tampon altı rüzgar kanalları ve yere yakın formu arka tasarım detaylarından.  İç tasarımda kullanılan malzemeler şık ve sportif görünüyor. Deri döşemeler ve koltuklar, karbon fiber malzemeler, küçük direksiyon simidi ve sade donanım kontrol ünitesi iç tasarımdaki detaylardan bazıları.

Elektrik ve akaryakıt birlikte

Audi Sport Quattro’da iki motor birden görev yapıyor. 4 litrelik V8 benzinli motor, 560 beygir güç üretiyor. Elektrik motoru ise 140 beygirlik gücüyle dikkat çekerken, araç toplamda 700 beygirlik ve 1099 Nm torkluk değerlere sahip. 0-100 km hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlayabilen Sport Quattro, 100 km’de ortalama 8,8 litrelik yakıt tüketiyor. Yol tutuşu ve fren performansı sportif kullanımları karşılayabilecek seviyedeyken, virajlardaki stabilitesi onun sporcu bir otomobil olduğu gerçeğini hatırlatıyor.

 

 

 

Yeni eklenen ilanlar