Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi S8 2012 Test Sürüşü

Audi S8 2012 Test Sürüşü

Audi S8

Üst sınıf otomobilleri genelde lüks ve kaliteyi en üst düzeyde sunan otomobiller olarak biliriz. Audi, S8 ile bilinen tüm bu gerçekleri değiştirerek hem lüks bir otomobil hem de spor bir otomobil yaratmayı başarmış.

Patron otomobili görünümlü sporcu

F segmenti yani ultra lüks sınıf anlamına gelen bu harf, Audi S8 için geçerli bir ayrım noktası değil. Önden bakıldığı zaman geniş havalandırma ızgaraları ve çizgili şeritler halindeki yapısı dikkat çekiyor. Karartılmış farlar ve led teknolojisinin kullanılması sportif görünen detaylardan. Tampon altındaki şerit şeklindeki kromaj çıtalar ve sis farlarının derin bir şekilde konumlandırılması ön tasarımdaki diğer ayrıntılardan. Arka tasarımda çift parçalı stop lambaları, çift egzoz çıkışı ve S8 yazısı dikkat çeken detaylardan.  Otomobilin içinde lüks ve spor kavramlarının birleştirilmiş tanımını görmek mümkün. Deri ve dikişli koltuklar, ön konsol ve vites etrafındaki ahşap kaplamalar, deri kumaş karışımı koltuklar, kromaj pedallar şık ve sportif görünüyor.

Esas oyun motor kaputu altında başlıyor

Test ettiğimiz S8’de 4 litrelik V8 turbo bir motor görev yapıyor. 520 beygir güç üreten bu motor 650 Nm tork değerine sahip. Devasa cüssesine rağmen otomobil 8 kademeli otomatik şanzımanın yardımıyla 0’dan 100 km hıza 4,2 saniyede ulaşarak birçok spor otomobilden daha hızlı olduğunu gösteriyor. 100 km’ de ortalama 12,5 litrelik yakıt tüketim değerleri sunan S8 gaza fazla yüklendiğinizde bu rakam çok rahat 20 litre seviyelerine tırmanabiliyor. Yol tutuşu ve fren performansıyla ad göz dolduran Audi S8 spor ve lüks bir otomobilin ne tür dinamiklere sahip olması gerektiğini gösteriyor.

Yeni eklenen ilanlar