Audi RS6 2013 Test Sürüşü

Audi RS6 2013 Test Sürüşü

Audi RS6 Avant

Audi’nin sporcu kimliğe sahip patron otomobili A6 RS’ i test ettik. Konforlu ve sportif detaylara sahip olan Audi RS6 son derece şık bir otomobil olmasıyla da otomobil severlerin ilgisini çekiyor.

Sportif detaylar

Büyük led far gurubu, Audi markasıyla bir bütün hale gelen havalandırma ızgaraları, üzerindeki RS logosu, tampon alt ortasındaki “quattro” yazısı ve yere yakın tamponlar ön tasarım detaylarından. Led stop lambaları, çift egzoz çıkışı, büyük bagaj kapağı ve tampon alt ortasındaki rüzgâr tüneli arka tasarındaki detaylardan bazıları. Deri dikişli koltuklar, deri kapı içleri ve ön konsol, karbon fiber malzemeler, vites kolu etrafındaki düğmeler ve kromaj pedallar iç tasarım detaylarından bazıları.

Güçlü motor, sportif sürüşler

Test ettiğimiz Audi RS6 Avant’ta 4 litrelik V8 bir motor görev yapıyor. Bu motor 552 beygir güç ve 700 Nm tork üretiyor. 0- 100 km hızlanmasını 3,9 saniyede tamamlayabilen RS6 Avant, 100 km’de ortalama 10,7 litrelik yakıt tüketin değerine sahip. Station Wagon bir karosere sahip olan Avant’ın yol tutuşu sportif olmasıyla doğru orantılı. Fren performansı anlamında da tatmin edici seviyelerde olan otomobilde gaza bastığınızda çıkan motor sesi tutkularınızı canlandırabilecek cinsten.

Yeni eklenen ilanlar