Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi RS4 Avant 2012 Test Sürüşü

Audi RS4 Avant 2012 Test Sürüşü

Audi RS4 Avant

Audi markasının spor modellerini temsil eden RS kısaltmasına yakışan bir otomobil olan Audi RS4’ü test ettik. Genişlik, konfor ve spor otomobil kavramlarını bir arada barındıran bir model olan RS4, masum görünümlü bir duruşa sahip olmasına rağmen, kaputunun altındaki motorla tam bir performans çılgınını bünyesinde barındırıyor.

Sakin görünümlü sporcu

Ön tarafından led farlar, büyük hava girişi ve Audi logosu yanındaki RS4 yazısı dikkat çekerken, sis farları bölmesindeki iki parçalı yapı ön yüzün geniş ve sportif görünmesini sağlamış. Otomobilin yan tasarımında da aynı sportifliği görmek mümkün. Cam çerçevesindeki kromaj çıtalar ve büyük jantlar bu duruşu destekleyen detaylardan. Arka tasarımda ise çift egzoz çıkışı, karbon fiber malzemeler, çift parçalı stop lambaları şıklığı ve sportifliği vurgulayan detaylardan denilebilir. Otomobilin iç tasarımına geçtiğimizde kalite hemen fark ediliyor. Otomobilin hemen hemen her yerinde deri malzemelere yer verilmiş durumda. Koltuklardaki dikişler ve karbon fiber malzemeler sportifliği ön planda tutarken, geniş bilgi ekranı ve tuşların akıcı şekilde konumlandırılması otomobilin sıkıcı bir görünüme sahip olmasını engellemiş. Zaten spor bir otomobilde olması gereken detayları fazlasıyla barındıran Audi RS4 Avant aynı zamanda geniş bir otomobil olduğunu da vurguluyor.

“Gerçek yüzü” motor kaputunun altında

Sakin ve sade detaylara sahip olan Audi RS4 Avant’ta 4,2 litrelik V8 benzinli bir motor görev yapıyor. 450 beygir güç ve 430 Nm tork üreten bu motor RS4’ü 0 dan 100 km hıza sadece 4,7 saniyede ulaştırabiliyor. 7 ileri S-tronic şanzıman kullanılan otomobilin yakıt tüketim değerleri böylesine güçlü bir otomobil için oldukça tatminkâr r seviyelerde diyebiliriz. 100 km de 10 litre benzinle yetinebilen RS4 Avant, agresif kullanımlarda bu seviyeyi neredeyse iki katına çıkarabiliyor. Otomobilin gazına biraz yüklendiğinizde çıkardığı seslerle sürücüsünü büyüleyen bu sakin görünümlü sporcunun anahtar teslim başlangıç fiyatı 2014 modellerde 77,100 Euro olarak belirlenmiş.

Yeni eklenen ilanlar