Audi RS3 Sportback 2011 Test Sürüşü

Audi RS3 Sportback 2011 Test Sürüşü

Audi RS3

C segmentinde premium otomobil görüntüsü çizen Audi A3’ün RS takılı sporcusu RS3’ü test ediyoruz. Kendisini ispatlayan bir model olan A3’ün sporcu modeli olan S3, tasarım detaylarıyla Audi markasının dinamiklerini yansıtıyor.

Özünde sporcu

Önden bakıldığında Audi ile özdeşleşen büyük havalandırma ızgaraları ve hemen üzerindeki RS yazısı dikkat çekiyor. Tampon altındaki kromaj çıta ve yere yakın duruş, sportifliği vurguluyor. Arka tasarıma geldiğimizde çift egzoz çıkışı, gri renkteki rüzgâr tüneli ve büyük bagaj kapağı dikkat çekiyor. İç tasarımda sportif çizgilerin görüldüğü RS3’ün en dikkat çeken detayı deri koltuklar ve sizi saran yapısı. Orta konsolda kullanılan kaliteli deri malzemeler, büyük bilgi ekranı,  vites etrafındaki kromaj çerçeve diğer iç tasarım öğeleri arasında gösterilebilir.

Olması gerektiği kadar güçlü

Test ettiğimiz RS3’te 2,5 litrelik turbo motor görev yapıyor. Bu motor 340 beygir güç ve 450 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 4,6 saniyede tamamlayabilen RS3 100 km de ortalama 9,1 litrelik yakıt tüketim değerlerine sahip. 7 kademeli S-tronic şanzımana sahip olan RS3 son derece sportif sürüş özellikleri olan bir otomobil. Yol tutuşu iyi bir seviyede olan RS’te sert amortisörler ve kısa yaylar tercih edilmiş durumda. Bu sayede yola adeta yapışan RS3 spor kullanımlara ne kadar uygun olduğunu gösteriyor.

Yeni eklenen ilanlar