Audi Q7 2010 Test Sürüşü

Audi Q7 2010 Test Sürüşü

Audi Q7

Audi’ninbüyük SUV sınıfındaki temsilcisi Q7 ‘yi test ettik. Devasa boyutları ve sürül konforuyla ön plana çıkan Q7, sportif bir arazı aracı olmasıyla da biliniyor.

Sade ve şık detaylar

Otomobilin birçok rakibine oranla daha büyük boyutlara sahip olması iç alan genişliği açısından da artı bir durum yaratıyor. Büyük havalandırma ızgaraları, büyük led far gurubu, tampon altı bölmeler ve yere yakın tampon yapısı ön tasarımdaki detaylardan bazıları. Büyük led stop lambaları, tampon altı kromaj sac, çift egzoz çıkışı, büyük bagaj kapağı ise arka tasarımdaki detaylardan bazıları. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, vites kolu etrafına konumlandırılan düğmeler, kromaj pedallar, direksiyon üzerindeki tuşlar iç tasarımda dikkat çeken detaylardan.

Güçlü V6 motor

Test ettiğimiz Audi Q7’de 3 litrelik V6 dizel motor görev yapıyor. 225 beygir güç üreten bu motor 550 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 7,6 saniyede tamamlayabilen Q7, 100 km’de ortalama 8,1 litrelik yakıt tüketimine sahip. Yol koşullarına göre otomobilin içinden ayarlanabilen süspansiyon sistemi, Audi’nin yeni teknolojik gelişmelerinden biri. Yüksek ve büyük karoserine rağmen yüksek seviyelerde bir yol tutuşuna sahip olan Q7, bu sayede konforlu ve güvenli sürüşlere imza atabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar