Audi Q5 Hibrid 2011 Test Sürüşü

Audi Q5 Hibrid 2011 Test Sürüşü

Audi Q5 Hibrid

Audi’nin SUV segmentinde sevilen modeli olan Q5’in Hibrid versiyonunu test ettik. Elektrikli ve benzinli bir kombinasyonla çalışan Q5, ekonomik özelliklere sahip bir arazi aracı olmasıyla da ön plana çıkıyor.

Tasarım detayları dikkat çekici

Önden bakıldığı zaman geniş havalandırma ızgarasının V biçimindeki yapısı hemen hemen tüm Audi modellerinde standart hale gelen bir tasarım. Tampon altındaki eğimli çizgiler ve sis farlarının yuvarlak bir tasarımda konumlandırılması şık bir görünüş yaratıyor. Arka tasarımda led farlar, çift egzoz çıkışı ve tampon altındaki rüzgâr kanalları arka tasarım detaylarından. Otomobilin içine geldiğimizde kaliteli görünüm bizi karşılıyor. Kullanılan deri malzemeler ve gri renkteki metal çıtalar sportif bir görünüm yaratırken, ön konsoldaki radyo-klima kontrol düğmelerinin yapısıyla vites etrafındaki düğmelerin sadeliği tasarım anlayışını ortaya koyuyor.

Hem elektrikli hem benzinli

Test ettiğimiz Audi Q5 Hibrid, ekonomik özellikleri olan bir otomobil. 2 litrelik 208 beygirlik motorla birlikte görev yapan elektrik motoru 44 beygirlik güce sahip. İkili birleşim neticesinde 0’dan 100 km hıza 7,1 saniyede ulaşabilen Q5, 100 km’de ortalama 7 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. 50 km hıza kadar elektrik motoruyla ilerleyebilen Audi Q5 Hybrid, yüksek hızlarda ihtiyaç anında devreye girerek benzinli TFSI motora destek oluyor.

Yeni eklenen ilanlar