Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi Q5 Hibrid 2010 Test Sürüşü

Audi Q5 Hibrid 2010 Test Sürüşü

Audi Q5 Hibrid

Audi’ninSUV sınıfında mücadele eden temsilcisi Q5, hem boyutları hem de donanım seviyesinin yüksek olması bu modelin oldukça sevilmesini sağlamıştı. Şimdi de hem yakıtlı hem de elektrikli Hibrid versiyonuyla karşımıza çıkıyor.

Şık ve keskin hatlar

Büyük led far gurubu, büyük V şeklindeki havalandırma ızgarası, tampon altı bölmeler, sis lambaları ve yere yakın tampon yapısı ön tasarımdaki detaylardan. Arka tasarımda şık detaylar hemen göze çarpıyor. Led stop lambaları, çift egzoz çıkışı, tampon alt başlangıç noktasındaki şerit halindeki stop lambaları ve rüzgâr kanalları arka tasarım detaylarından. Deri koltuklar, büyük bilgi ekranı, radyo kontrol ünitesinin sade yapısı, direksiyon ve vites etrafına konumlandırılan tuşlar, kromaj çıtalar ve pedallar iç tasarımdaki detaylardan bazıları.

Hem elektrikli, hem yakıtlı

Test ettiğimiz Audi Q5 hibrid’de 2 litrelik TFSI motor ile 33 KW lik elektrikli motor görev yapıyor. İkisinin kombinasyonu sonucu ortaya 241 beygir güç ve 350 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 7.1 saniyede tamamlayabilen Q5, 100 km’de ortalama 6.9 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Sadece elektrik motoruyla 3 km’lik menzili olan otomobilin elektrik motoru tamamen destek güç amaçlı çalıştığını gösteriyor. Yol tutuşu ve sürüş konforu üst seviyelerde olan Q5’in, araç içinden ayarlanabilen süspansiyon sistemi bulunuyor.

 

Yeni eklenen ilanlar