Audi Q5 2012 Test Sürüşü

Audi Q5 2012 Test Sürüşü

Audi Q5

Suv segmentinde sevilen bir model olan Q5’i test ediyoruz. Büyük cüssesi ve sunduğu donanım seçenekleri ile dikkatleri üzerine çeken Q5, arazi aracı seven ve bu keyfi şehir içinde de yaşamak isteyen kullanıcıların dikkatini çekebilecek bir otomobil.

Kaliteli bir duruş

Önden bakıldığı zaman geniş ızgaralar, büyük Audi logosu, tampon altındaki çıkıntılar ve tampon uçlarına yerleştirilen sis farları dikkat çekiyor. Yan tasarımda kapı altlarındaki marşpiyeller dikkat çekiyor. Arka tasarıma geldiğimizde şık görüntü burada da kendisini belli ediyor. Çift parçalı stop lambaları ve içerisindeki led teknolojisi, ters v biçiminde tampon altı parçası, çift egzoz çıkışı otomobile sportif ve elit bir görünüm kazandırıyor. İç tasarımda kullanılan malzemelerin kalitesi görülmeye değer. Deri koltuklar, geniş bilgi ekranı, ön konsoldaki kaliteli deri malzemeler, yüksek tavan yapısı otomobilin iç tasarım detaylarından.

Kendisini ispatlamış bir motor

Test ettiğimiz Audi Q5’de 3 litrelik V6 dizel motor görev yapıyor. Bu motor 240 beygir güç ve 500 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 7 saniyede tamamlayabilen Q5 100 km de ortalama 8,3 litrelik yakıt tüketim değeri sunuyor. Yüksek karoserli bir model olan Q5 bu yapısına rağmen ayarlanabilen süspansiyonları yardımıyla son derece iyi bir yol tutuşu performansına imza atıyor. Uzun seyahatlerde ve şehir içi kullanımlarda rahat bir sürüş sergileyen Q5, kendi sınıfında tartışmasız bir model olduğunu da ispatlıyor.

 

Yeni eklenen ilanlar