Audi A6 Avant 2011 Test Sürüşü

Audi A6 Avant 2011 Test Sürüşü

Audi A6 Avant

Station wagon karosere sahip olan A6 Avant geniş ve fazla bagaj alabilme kapasitesiyle göz dolduran bir model. Aynı zamanda sunduğu donanım, sürüş performansı ve dinamikleriyle birçok rakibinden ayrılan özelliklere sahip.

O bir A6, O Bir Avant

Uzun karoseri yanında sunduğu konforla da ön planda olan A6 Avant oldukça şık bir otomobil. Önden bakıldığında geniş havalandırma ızgarası ve çerçeve şeklinde yapılmış kromaj çıta dikkat çekiyor. Kısa tampon yapısı ve led far teknolojisinin kullanılması ise ön tasarımdaki diğer detaylardan. Arka tasarıma geldiğimizde çift egzoz çıkışı, iki parça halinde olan stop lambaları ve tampon altındaki rüzgâr kanalı dikkat çekiyor. İç tasarıma geldiğimizde kaliteli malzemelerin bolca kullanılması dikkat çekiyor. Deri direksiyon simidi, koltuklar ve kapı içleri elit görüntüyü destekliyor. Ön konsoldaki klima-radyo kontrol ünitesi ve vites etrafına konumlandırılan düğmeler karışıklık yaratmıyor.

Güçlü motor düşük yakıt tüketimi

Test ettiğimiz Audi A6 Avant’ta 3 litrelik V6 bir motor görev yapıyor. 300 beygir güç üreten bu motor 310 Nm tork değerine sahip. 6 kademeli otomatik vitese sahip olan A6 Avant 0’dan 100 km hıza 6,4 saniyede tamamlayabiliyor. 100 km de ortalama 11,2 litre yaktı tüketen Avant bu silindir hacmine sahip bir otomobil için son derece iyi değerlere imza atıyor. Yol tutuşu ve sürüş karakteri açısından birçok Audi modeliyle benzerlikler gösterse de onun kendine ait bir tarzı olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor.

Yeni eklenen ilanlar