Audi A6 2011 Kısa Test Sürüşü

Audi A6 2011 Kısa Test Sürüşü

E sınıfının sevilen modellerinden birisi olan Audi A6, büyük karoseri ve donanım seviyesiyle tam bir patron otomobili olduğunu gösteriyor. Güçlü motor seçeneklerinin yanı sıra kaliteli malzemelerin kullanılması ise Audi’nin otomobil üretimindeki farklılıklarını ortaya koyuyor.

Elit bir tasarım

Büyük havalandırma ızgaraları, büyük Audi logosu, yere yakın tamponlar, led far gurubu ve tampon altı bölmeler ön tasarımdaki detaylardan bazıları. Uzun bir karosere sahip olan A6 bu sayede oturaklı bir görüntüye sahip. Büyük led stop lambaları, büyük bagaj kapağı, sade ve yere yakın tamponlar ise arka tasarımdaki detaylardan. İç tasarımda kaliteli bir görünüm hâkim durumda. Büyük bilgi ekranı, vites etrafına konumlandırılan tuşlar, ön konsoldaki kaliteli döşemeler, deri koltuklar ve geniş diz mesafesi iç tasarımda dikkat çeken bazı detaylardan.

Dizel motor, ekonomik değerler

Test ettiğimiz Audi A6’da 3 litrelik dizel motor görev yapıyor. Bu motor 313 beygir güç ve 650 Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 6,1 saniyede tamamlayabilen A6, 100 km’de ortalama 7,2 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu üst seviyelerde olan A6’nın sınıfında olan birçok rakibinden fazlası var demek doğru bir tanım olurdu. Sert girilen virajlarda bile büyük karoser yapısından dolayı sarsıntısız bir sürüş performansı sergileyen A6, uzun yolculuklarda son derece rahat bir otomobil olarak kendisini gösteriyor.

Yeni eklenen ilanlar