Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi A5 Coupe 2011 Test Sürüşü

Audi A5 Coupe 2011 Test Sürüşü

Audi A5 Coupe

Audi’ninA4 ve A6 arasında konumlandırılan, spor ve üst segment otomobillerin tadında bir tarza sahip olan A5 Coupé’yi test ettik. Alçak tavan yapısı ve geniş taban yapısı sayesinde farklı bir duruşa sahip olan A5 Coupe için spor otomobil çizgisinde bir otomobil denilebilir.

Alçak tavan yapısıyla tam bir Coupé

Önden bakıldığı zaman geniş v biçimindeki ızgara, düşük tampon yapısı, sis farları ve led far teknolojisi dikkat çekiyor. Arka tasarımda ise merkezden yanlara doğru alçalan bagaj kapağı tasarımı çok şık bir görüntü yaratmış durumda. Led farlar ve yerden yüksek tampon yapısı otomobilin yerden yüksek bir yapıya bürünmesine neden olmuş. Otomobilin iç tasarımına geldiğimizde kaliteli görüntü burada kendisini belli ediyor. Geniş bilgi ekranı, deri koltuklar, ön konsolda kullanılan deri malzemeler ve arka tavanın alçak yapısı coupe spor bir otomobil görüntüsü sergiliyor.

Dizel motorun gücü

Test ettiğimiz A5 Coupe’de 3 litrelik 6 silindirli dizel motor görev yapıyor. Bu motor 236 beygir güç ve 500 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 5,7 saniyede tamamlayabilen A5 Coupe 100 km’de ortalama 6,1 litrelik yakıt tüketim değerine sahip. Yol tutuşu son derece iyi olan A5 Coupe, sürüş yardımcıları kapalıyken bile direksiyona yapılan sert müdahaleleri telafi edebiliyor. Spor otomobil tadında bir sürüş tarzı olan A5 Coupe, patron otomobili diye tabir edilen ama spor bir otomobil tarzına sahip olan ender otomobillerden diyebiliriz.

Yeni eklenen ilanlar