Audi A3 E-Tron 2014 Test Sürüşü

Audi A3 E-Tron 2014 Test Sürüşü

Audi markasıE-Tron ailesini genişletiyor. İki yıl önce Çin’de A3 E-Tron sedan konseptini tanıtan üretici, bu yıl Cenevre’de seri üretime hazır bir A3Sportback Hibrid model tanıttı.

Audi A3 E-Tron Tasarımı

Görünümündeki farklılıkları yeni ön panjur ızgarası, farklı tasarlanan ve hava girişlerine sahip olmayan ön tampon, yeni jantlar, geniş yan etekler, daha büyük bir rüzgarlık ve farklı arka tamponla sınırlı olan otomobilin iç mekanında da alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, devir rengine güç göstergesine sahip olan gösterge paneli ve orta konsolun üzerinde bulunan renkli ekrana eklenen enerji tüketim şemaları bulunuyor.

Audi A3 E-Tron Motor Özellikleri

1,4 litre hacimli TFSI motoru 150Hp güç üretebilen otomobilin elektrik motoru 102Hp güce sahip. Karma kullanımda 204Hp güç, 350 Nm tork üretebilen üniteler 6 ileri vitesli yarı otomatik şanzımanla gücünü ön aksa aktarıyor. 0’dan 100 km/s sürate 7,6 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum sürati 222 km/s olarak açıklanırken ortalama yakıt tüketiminin 1,5 litre/100 km olduğu belirtiliyor. Sadece elektrik motoruyla 50 km menzile sahip olan otomobil bu durumda maksimum 130 km/s hız yapabiliyor.

Yeni eklenen ilanlar