Audi A3 2012 Test Sürüşü

Audi A3 2012 Test Sürüşü

Audi A3

Uzun yıllardan beri otomobil severlerin ilgisini çeken Audi’ninhatchback modeli A3,  yeni haliyle şıklık ve dinamizmi birlikte sunuyor.

Yepyeni A3

Önden bakıldığı zaman büyük havalandırma ızgaraları, büyük Audi logosu, yere yakın tampon yapısı ve led farlar şık görünüşe katkıda bulunuyor. Yan tasarımda düz geçişlere sahip olan A3’ün arka tasarımındaki yuvarlak yapı onun sportif görünmesini sağlıyor. Çift parçalı led stop lambaları, ikili egzoz çıkışı ve tampon altındaki çıtalar şık görünüşü destekleyen unsurlardan. Otomobilin iç tasarımına geldiğimizde durum yine aynı. Deri koltuklar, geniş bilgi ekranı, ön konsolda kullanılan kaliteli malzemeler şık görünüyor. Arka koltuklardaki diz mesafesinin geniş olması iç tasarımın ne kadar iyi şekilde ayarlandığının bir göstergesi.

Turbo FSI Teknolojisi

Test ettiğimiz Audi A3’de 1,8 litrelik TFSI motor görev yapıyor.180 beygir güç üreten bu motor 280 Nm tork değerine sahip. 0-100 km hızlanmasını 7,3 saniyede tamamlayabilen A3, yakıt tüketimi konusunda ortalamaları karşılayabiliyor.  Yol tutuşu ve sürüş performansı iyi seviyelerde olan A3 daha uzun yıllar çizgisini bozmadan üretilecek bir model olma yolunda olduğunu gösteriyor.

Yeni eklenen ilanlar