Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi A1 Sportback 2012 Test Sürüşü

Audi A1 Sportback 2012 Test Sürüşü

Audi A1 Sportback

Audi’nin küçük sınıfta yeni sayılabilecek modeli olan A1’in 4 kapılı versiyonu olan Audi A1 Sportback’ i test ettik. Küçük sınıfta olup da geniş bir iç hacim sunabilen A1 Sportback, farkını bu şekilde ortaya koyuyor.

4 kapılı küçük sınıf

Önden bakıldığında büyük havalandırma ızgaraları ve büyük Audi logosu dikkat çekiyor. Tampon altındaki düz çıtalar yere yakın bir görünüm kazandırırken, sis farlarının siyah şeritler arkasına gizlenmiş yapısı farklı bir görünüm kazandırmış. Arka tasarımda çift egzoz çıkışı, tampon altı düz şerit, küçük bagaj kapalı ve led stop lambaları dikkat çekiyor. İç tasarıma geldiğimizde kullanılan plastik malzemeler kalitesiz görünmüyor. Büyük ekran, radyo-klima kontrol düğmelerinin konumu rahat ulaşılabilir görünüyor. Küçük sınıfta mücadele eden A1 Sportback, bu yapısına rağmen arka koltuklarda geniş diz mesafesi sunabiliyor.

TFSI Motor

Test ettiğimiz Audi A1 Sportback’de 1,4 litrelik TFSI motor kullanılmış. Bu motor 185 beygir güç ve 250
Nm tork üretiyor. 0-100 km hızlanmasını 8 saniyede tamamlayan Audi A1 Sportback 100 km de ortalama 4,9 litrelik yakıt tüketimine sahip. Yol tutuşu sınıfının üzerinde olan bir model olan A1 Sportback bu tarafıyla Audi markasının ne kadar iyi bir teknolojiye sahip olduğunu vurguluyor.

 

 

Yeni eklenen ilanlar