Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Mercedes-Benz 600 1964 Klasik Otomobil

Mercedes-Benz 600 1964 Klasik Otomobil

Mercedes-Benz dünyanın en eski üreticilerinden biri olmasının yanı sıra daima en prestijli markalardan biri olma başarısını da göstermiştir. Dünyanın en önemli iş adamları, sporcuları, devlet yetkilileri, ve protokolün en çok rağbet ettiği markadır. Aynı zamanda da klasik otomobil dünyasına önemli modeller kazandırmıştır.

Üretildiği 1963 ve 1981 yılları arasında içlerinde Türkiye Cumhurbaşkanları dahil onlarca dünya liderinin ve bir çok ünlü şahsiyetin tercih ettiği Mercedes 600, bir Rolls Royce avcısı olarak ünlenmişti. Mercedes 600, tamamen el yapımı olan Salon ve Pullman olmak üzere iki ayrı formata yolara çıkmıştı. 5,45 metre boyundaki Salon 2190, 6,24 metrelik Pullman ise 487 adet üretilmiştir. O zamanlar çok lüks olarak kabul edilen Amerikan bar, soğutucu gibi birçok özellik standart olarak sunuluyordu.

Mercedes 600’ün devasa boyutlarını taşıyan motor ise 300Hp güç üreten, 6,3 litrelik V8 bir motordu. Tüm modeller standart 4 ileri otomatik şanzımanla sunuluyordu. Çok dengeli direksiyon ve 4 tekere monte edilen havalı süspansiyon sistemi yol tutuşu ve konforun yanında döneminin birçok spor otomobili kıskandıracak bir yol dinamiği de sağlıyordu. Maksimum hızı 193 km/saat olan Mercedes 600, 100 km/s hıza ise 10 saniyede ulaşıyordu.

Yeni eklenen ilanlar