Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Audi Horch 1938 Klasik Otomobil

Audi Horch 1938 Klasik Otomobil

Horch markası zaman içinde adı unutulmuş ama otomobil tarihinde önemli bir yere gelen ve klasik otomobil ünvanını alan markadır. Özellikle de Audi markası için.

1932 yılında üç otomotiv firmasının birleşmesiyle oluşan Audi’nin temeli Horch markasıdır. 1899 yıllında kurulan August Horch tarafından kurulan şirket, ilk otomobilini 1901 yılında üretti. 1910 yılında August Horch şirketinden atılmış ve kendi adını eski ortaklarıyla olan anlaşmazlık yüzünden yaptığı tasarımlarda kullanamaz hale gelmiştir. Eski Almancada “dinle” anlamına gelen Horch’un Latince anlamı olan Audi kelimesini tasarımlarında kullanmaya başlayan August Horch tasarımlarında bu kelimeyi kullanarak Audi’nin temellerini atmış oldu.

1938 model Horch döneminin teknolojisine göre en küçük V8 motora sahipti. Ve ürettiği 120Hp güç döneminin en güçlüsü ünvanını almasına yetti.  1938 ve fabrikanın savaş nedeniyle kapandığı tarih olan 1942 yılına kadar 7 bin adet üretilen araç, lüks ve konforlu tasarımı nedeniyle döneminin önemli karakterlerinin ve zenginlerinin tercih ettiği araçlardan olmuştur.

Yeni eklenen ilanlar