Volvo Elektrikli C30 2012 Test Sürüşü

Volvo Elektrikli C30 2012 Test Sürüşü

Elektrikli Volvo C30

Volvo’nun güvenlik teknolojileri, günümüzde artık tasarım detaylarıyla da ön plana çıkıyorlar. Gerek sürüş özellikleri, gerekse sunduğu donanımlarla da dikkat çeken Volvo, tartışmasız bir kaliteye sahip otomobiller üretmeye devam ediyor.

Sade ve kendine has bir tasarım

Büyük far grubu, yere yakın tamponlar, tampon altı havalandırma girişleri ve sis farları ön tasarımdaki detaylardan. Tek kapılı bir karosere sahip olan C30, arka tasarımda da şık ve sade bir otomobil. Cam bagaj kapağı, yere yakın tamponlar arka tasarımdaki detaylardan. Deri koltuklar, sade ön konsol, sade donanım kontrol ünitesi ve geniş diz mesafesi iç tasarımdaki detaylardan.

Tamamen elektrikli

Test ettiğimiz Volvo C30’da 24 Kw lik bataryalara sahip olan bir elektrik motoru görev yapıyor. Bu motor 220 Nm tork üretiyor. 0 100 km hızlanmasını 11 saniyede tamamlayabilen Volvo C30, tam dolu haldeyken 140 Km’lik bir menzile sahip. Elektrikli olmasından dolayı son derece sessiz bir sürüşe sahip olan Volvo C30’un viraj performansı da oldukça tatminkar seviyelerde. Küçük karoserine karşın geniş bir iç hacme sahip olan otomobil yüksek hızlarda, sert direksiyon hareketlerinde sürücüsüne güven veren bir performans sergiliyor.

Yeni eklenen ilanlar