Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen Passat Hymotion 2014 Test Sürüşü

Volkswagen Passat Hymotion 2014 Test Sürüşü

Volkswagen markasının araştırma ve geliştirme bölümü uzun yıllardır hidrojen yakıt hücresi teknolojisiyle çalışan motorlar üzerinde çalışıyordu. İlk sonuçları ise Los Angeles Otomobil Fuarı‘nda tanıttı.

Passat modelini hidrojen teknolojiyle donatan Volkswagen, başarılı bir sonuç ortaya çıkarsa da bu araçları yollarda görmemiz için daha birçok engel var. Bu engellerin en başında ise hidrojen dolum istasyonlarının yaygın olmaması geliyor.

Özellikle Türkiye gibi ülkelerde yok denecek kadar az olan hidrojen dolum tesisleri, hidrojen araç pazarını bir çıkmaza sokuyor. Volkswagen bu sorunu da alt etmek için Passat gibi hidrojenle çalışan araçlarını belli bölgelerde satışa çıkarıyor ve bu bölgelerde hidrojen dolum tesisleri için alt yapı çalışmaları da gerçekleştiriyor. Volkswagen’in destekleriyle ABD’de açılan hidrojen istasyonlarında hidrojenin litre fiyatı yaklaşık 6$. Türk parası olarak hesapladığımızda ise bu fiyat yaklaşık 13TL oluyor. Ama Passat Hymotion’un 550 km’lik bir yolda 5 litrelik hidrojen yaktığını göz önüne alırsak, son derece ekonomik bir araç olduğu ortaya çıkıyor.

Yeni eklenen ilanlar