Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen Golf TGI Bluemotion 2014 Test Sürüşü

Volkswagen Golf TGI Bluemotion 2014 Test Sürüşü

Alternatif enerji kaynaklarına olan ilginin artması sayesinde firmalar farklı kaynak arayışlarına girdiler. Volkswagen de bu firmaların başını çekmekte. Bu araştırmaların ilk sonucu ise Golf TGI Bluemotion oldu. Golf TGI Bluemotion, CNG adı verilen bir doğal gazla çalışıyor. CNG Avrupa da daha yaygın bir şekilde kullanıyor.

Evlerde kullandığımız doğal gazın yüksek basınçta sıkıştırılmış hali olan CNG Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılan LPG den %35 daha ekonomik. Volkswagen Golf ile başlayan CNG yakıtı ile çalışan araçlara Passat, Touran, Caddy gibi modellerini de ekleyecek. Hannover’daki alternatif yakıt teknolojileri tesisinde yaptığı araştırmalar ile Volkswagen, CNG yakıtını daha da geliştirmeye çalışıyor.

Golf TGI da 1,4 litrelik TSI motorun elden geçirilmiş hali görev yapıyor. 110 Hp güç üreten motor 6 ileri şanzımana sahip. Hem benzim hem doğal gaz ile kullanılabilen Golf TGI 15 kg’lık gaz tankı ile 420 km’lik bir menzile sahip. 100 km’de 3,4 kg gaz tüketen Golf TGI, aynı mesafede 5,0 litrelik bir benzin tüketim oranına sahip.

Yeni eklenen ilanlar