Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Toyota Yaris Hibrit 2014 Test Sürüşü

Toyota Yaris Hibrit 2014 Test Sürüşü

Toyota’nın Yaris modeli yeni yüzü ve yeni motorlarıyla otomobil piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Toyota Yaris’in iç ve dış tasarımının yanı sıra motorlarını da yeniledi. Bizim de ilk dikkatimizi çeken yenilenmiş ve çevreye daha duyarlı hale getirilmiş olan motorları oldu.

Toyota Optimal Drive teknolojisini kullandığı yeni motorlarının performansını %9 ve %15 arasında güçlendirmiş bunun yanında karbondioksit salınımını ise %8 ve  %15 arasında azaltmayı başarmış. Optimal Drive teknolojisi; daha fazla gücü, daha az yakıt ve daha az emisyonla sağlamaya çalışan bir teknoloji.

Toyota, hibrid teknolojisinde başı çeken firmalardan biri. Kayda değer miktarlarda hibrid otomobil satmayı başaran Toyota Yaris’in hibrid modelini de piyasaya çıkardı. Şehir içi yakıt tüketimi sadece 100km’de 3,4 litre olan araç, toplamda 100 hp güç üretiyor. Son derece düşük şehir içi yakıt tüketimiyle dikkat çeken Yaris Hibrid’te 45 kw’lık elektrik motoru bulunuyor. Benzinli motoru ise 1,5 litrelik. Yaris Hibrid 0 dan 100 km’ye 11 saniyede ulaşıyor. 0 dan 50 km hıza ise 4 saniyede çıkarak, şehir içi için ideal olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca Yaris Hibrid 85 p/km Co2 emisyon oranı sayesinde segmentindeki en düşük karbondioksit salınımına sahip.

Yeni eklenen ilanlar