Toyota Yaris 2011 Test Sürüşü

Toyota Yaris 2011 Test Sürüşü

Kalabalık şehir hayatı için tasarlanan Toyota Yaris, küçük sınıfta bulunan araçlardan. Yakıt ekonomisi bakımından da verimli bir model olan Yaris oldukça kullanışlı bir otomobil.

Ön kısımda detaylar arasındaki bütünlüğü oluşturan ızgara ve krom şerit Yaris’in diğer araçlar arasındaki akılda kalıcılığını güçlendirmeye çalışıyor. Donanım ve renk seçeneklerindeki artış, daha kaliteli plastik ve kumaş kaplamaları beraberinde getiriyor. Daha ince orta konsol 23 mm daha yüksek ve bu da vites kolunun daha kolay kullanılmasını sağlıyor.

Yaris, 2 benzinli, 1 dizel ve 1 hibrid motor seçeneğine sahip. 1.33 VVT-i motor, manuel veya otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. 3 silindirli 1.0 litrelik versiyonda ise manuel şanzıman tercih edilmiş. Dizel motor olan 1.4 D-4D de iki tip şanzımanla tercih edilebiliyor.

Toplam Yaris satışlarının 1/3’ ünü oluşturan ve artık Türkiye’de de satılmaya başlanan hibrid model, 75g/km karbondioksit ve 100 km’ de 3,3 litreden düşük yakıt tüketimi ile ortalama bir değere sahip.

 

Yeni eklenen ilanlar