Toyota Prius 2012 Test Sürüşü

Toyota Prius 2012 Test Sürüşü

Toyota Prius

Toyota’nın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı elektrikli otomobiller projesi artık yavaş yavaş meyvelerini vermeye başladı. Dünyanın tanıdığı en ünlü ve ilk hibridlerden biri olan Prius Hibrid’i test ettik.

Sade tasarım anlayışı

Büyük far gurubu, geniş havalandırma ızgaraları, sis lambaları ve yere yakın tampon yapısı ön tasarımdaki detaylardan. Arkaya doğru alçalan tavan yapısı ve arka kısmın cam formda tasarlanması dikkat çekiyor. Şeffaf stop lambaları, düz bagaj tasarımı ve yerden yüksek tamponlar ise arka tasarımdaki detaylardan. Büyük bilgi ekranı etrafına konumlandırılan tuşları, dijital gösterge paneli, sert plastik malzemeler, kumaş koltuklar iç tasarımdaki detaylardan bazıları.

Hibrid teknolojisi

Test ettiğimiz Toyota Prius Hibrid’de 1,8 litrelik benzinli motor ve 34 beygir güç üreten elektrikli motor görev yapıyor. İkisinin toplam ürettiği güç ise 134 beygir. 100 km’de ortalama 5,6 litrelik yakıt tüketimi değeri sunan Prius, 0-100 km hızlanmasını 10,9 saniyede tamamlayabiliyor. Sadece elektrik motoruyla 30 km’lik menzil sunan otomobilin viraj performansı ve sürüş konforu başarılı sayılabilecek bir seviyede.

Yeni eklenen ilanlar