Toyota Auris Hibrit 2013 Test Sürüşü

Toyota Auris Hibrit 2013 Test Sürüşü

Toyota Auris Hybrid

Alternatif teknolojilere çok önem veren ve Dünyanın en değerli markası seçilen Toyota, birçok markanın elektrikli otomobillere sıcak bakmadığı zamanlarda da alanında bir öncü olarak Prius modelini piyasaya sürmüştü. Yıllar geçtikte kendisini elektrikli otomobiller konusunda daha da geliştiren marka, Toyota Auris Hybrid modeli ile karşımıza çıkıyor. Üstelik bu model artık hem elektrik motoruna hem de benzinle çalışan bir motora sahip.

Kendisini ispatlamış bir model olma yolunda

Toyota’nın kompakt temsilcisi olan Auris yeni haliyle daha da şık bir otomobil haline gelmiş. İki parçalı havalandırma ızgarası ve arkaya doğru çekik bir tarzda duran farları otomobilin yüzünün çok şık görünmesini sağlamış. Tamponların altındaki üçgen tarzdaki tasarım içine yerleştirilen sis farları otomobile farklı bir duruş kazandırmış. Hatchback otomobillerden görmeye alıştığımız arkaya doğru alçalan tavan yapısı ve arka kelebek cam otomobilin uzun görünmesini sağlıyor. Tasarım anlamında bu tarz bir çizgi tercih edildiğinden dolayı otomobilin arka tasarımı biraz yüksekmiş gibi duruyor. Çift parçalı stop lambaları ve tampon altındaki siyah rüzgâr kanalı otomobile sportif bir görünüş kazandırmış. Otomobilin iç tasarımında kullanılan kaliteli malzemeler Toyota’nın tasarım anlayışını simgelerken, geniş bilgi ekranı ve radyo-klima düğmeleri işlevsel bir şekilde konumlandırılmış. Kumaş deri karışımı koltuklar ve kapı içlerinde de deri malzeme kullanılması oldukça kaliteli bir görüntü çiziyor.

Ekonomik sürüşler için tasarlandı

Elektrik ve benzinli motor kombinasyonuna sahip olan Toyota Auris Hybrid oldukça düşük yakıt tüketimlerine imza atıyor. 50 km hıza kadar elektrik motoruyla ilerleyebilen Auris Hybrid’de, ihtiyaç anında benzinli motor devreye girerek otomobilin menzilini uzatıyor. 1.8 litrelik benzinli motor ve elektrikli motor kombinasyonu ile birlikte toplam 134 beygir güç üreten Auris Hybrid oldukça tatmin edici sürüş performansına sahip. Elektrik motorunun desteğinin ara hızlanmalarda da hissedildiği otomobilin 100 km de ortalama yakıt tüketimi 3,6 litre olarak belirtilmiş durumda. Yolda giderken sizi kendisine hayran bırakacak bir sürüş konforuna sahip olan Toyota Auris Hybrid, ekonomik bir otomobil olmasıyla şehir içi ve uzun yol kullanımlarında oldukça ideal bir otomobil.

 

Yeni eklenen ilanlar