Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Peugeot 3008 2012 Hibrid Test Sürüşü

Peugeot 3008 2012 Hibrid Test Sürüşü

Peugeot 3008 Hybrid

Elektrikli otomobil üretiminin arttığı günümüzde, elektrik ve yakıt kombinasyonlu hibrid modelleri de sıkça görmeye başladık. Hem elektrik motoruna hem de benzinli bir motora sahip bu modeller şehir içi trafiğinde oldukça ekonomik alternatifler olma yolunda hızla ilerliyor. Biz bugün bunlardan biri olan Peugeot 3008 hibrid modelini test ettik.

Hem ekonomik, hem geniş

SUV’lara rakip olan crossover sınıfındaki otomobil modelleri arttıkça hem genişlik hem de ekonomiklik ön plana çıkmaya başladı. Bu ihtiyaçlara en iyi cevap veren modellerden biri olan Peugeot 3008 hibrid, tasarım anlamında da otomobil severlerin dikkatini çekiyor. Önden bakıldığında geniş bir havalandırma ızgarası ve led farlara yer verilen 3008 Hybrid’in dikkat çeken bir başka ayrıntısı da ön tampon altındaki arazi araçlarından görmeye alıştığımız kromaj motor koruma çıkıntıları oluyor. Yandan bakıldığında yay biçiminde arkaya doğru eğri bir tarzda olan karoser yapısı ve uzun kapıları dikkat çekiyor. Arka tasarımda iki parçalı stop lambaları büyük bagaj kapağı ve aynı ön tamponda olduğu gibi tampon altı kromaj çıkıntılar oldukça şık görünüyor. Otomobilin koltuklarına oturduğunuzda sizi saran koltuklar ve yüksek oturma pozisyonu ilk dikkat çeken detaylardan. Ön konsolda kullanılan ince deri malzeme ve kontrol tuşlarının fazla olmaması oldukça kullanışlı ve şık görünüyor. Genellikle ailelerin tercih ettiği crossover otomobillerin hiç şüphesiz en bilinen özellikleri de çeşitli saklama gözlerine sahip olmalarıdır. Peugeot 3008’de de ön konsol uzantısında ve kapı içlerinde birçok saklama gözü bulunuyor. Bu özelliği sayesinde seyahatlerde ufak eşyalarınızın otomobil içinde karışıklığa sebep olması engellenmiş oluyor. 420 litrelik bagaj alanına sahip olan 3008 Hybrid ‘in arka koltukları yatırıldığında ortalama 1500 litrelik bir yükleme alanı ortaya çıkıyor.

Ekonomik ve çevreci

Hybrid bir motora sahip olan Peugeot 3008’in arka akslarında 36 beygir gücünde bir elektrik motoru bulunuyor. Bu motor, yakıtlı dizel motora destek verirken aynı zamanda kalkışlarda ve 50 km’ye kadar olan hızlarda otomobilin yakıt ekonomisine katkıda bulunuyor. Diğer taraftan 2,0 litrelik dizel 160 beygirlik bir motora da sahip olan 3008 Hybrid, elektrik motorunun da yardımıyla 100 km de ortalama 4 litrelik bir yakıt tüketimine imza atıyor. 6 kademeli bir vites kutusu bulunan 3008 Hybrid, 0 dan 100 km hıza ağır karoserine rağmen sadece 8,4 saniyede ulaşabiliyor. Start-Stop sisteminin standart olarak sunulduğu otomobil aileleri ve yüksek karosere sahip otomobilleri sevenleri hedef almış durumda. 3008 Hybrid’in anahtar teslim başlangıç fiyatı 87 bin lira olarak belirlenmiş.

Yeni eklenen ilanlar