Elektrikli Ford Focus 2012 Test Sürüşü

Elektrikli Ford Focus 2012 Test Sürüşü

Ford Focus Electric

Ford’un C sınıfındaki temsilcisi Focus modelinin elektrikli versiyonu test konuğumuz oluyor. Hatchback karosere sahip olan Focus sunduğu elektrikli motor seçeneği ile otomobil dünyasının gelecekte nasıl bir şekil alabileceğine ışık tutuyor.

Yenilikçi ford tasarımı

Önden bakıldığı zaman Geniş şeritler halindeki ızgaralar dikkat çekerken, yere yakın tamponlar ve büyük far gurubu bir önceki versiyondan izler taşıyor. Arkaya doğru alçalan tavan yapısı coupe bir form kazandırırken, arka tasarımdaki hatlar sade ve şık. Büyük ve öne doğru uzayan stop lambalar, küçük bagaj kapağı ve bagaj kapağı üzerindeki rüzgârlık dikkat çekiyor. Otomobilin iç kısmına geldiğimizde; renkli gösterge paneli, büyük bilgi ekranı, kaliteli kumaş koltuklar ve dik formda yerleştirilen havalandırma ızgaraları fark ediliyor.

Tamamen elektrikli

Test ettiğimiz Ford Focus’da 107 Kw güç üreten bir elektrikli motor görev yapıyor. Bu motor 143 beygir ve 250 Nm tork üretiyor. 175 Km lik bir menzil sunan Ford Focus normal şehir şebekesiyle 20 saatte şarj edilirken, şarj istasyonunda 2,5 saatte şarj edilebiliyor. Elektrikli olmasından dolayı sessiz bir otomobil olan Focus aynı zamanda Sıfır emisyon değeriyle çevreci bir otomobil.

Yeni eklenen ilanlar