Audi A8 Hibrid 2012 Test Sürüşü

Audi A8 Hibrid 2012 Test Sürüşü

Audi A8 Hybrid

Lüks ve kendine ait tarzı olan modeller üreten Audi’nin A8 Hybrid modelini test ettik. Hem elektrikli hem de akaryakıtlı bir motora sahip olan A8 Hybrid lüks ve ekonomiyi birlikte sunabilen bir model.

Lüks sınıftaki en iyilerden

Önden bakıldığı zaman büyük havalandırma ızgarası, led far gurubu, tampon alt uçlarındaki sis farları ve yere yakın tamponlar dikkat çekiyor. Uzun bir karosere sahip Olan A8 Hybrid bu sayede geniş bir iç hacim sunabiliyor. Arka tasarımda;  led stop far gurubu, çift egzoz çıkışı ve tamponların kısa ve sade yapısı sportif bir görünüm yaratmış durumda. Otomobilin iç tasarımında kalite hissi üst seviyelerde.  Koltuk, ön konsol ve kapı içlerinde kullanılan deri malzemeler oldukça şık görünüyor. Ön konsolun ortasından kenarlara doğru uzayan ahşap malzemeler ise farklı bir tarz yaratmış durumda. Vites kolu etrafına konumlandırılan tuşlar teknolojik öğelerin fazlalığını vurgularken bu görünüşü büyük bilgi ekranı destekliyor. Arka koltuklardaki diz mesafesini son derece geniş tutulması ise bir patron otomobili olan A8 Hybrid’in en bilinen özelliklerinden.

Benzinli ve elektrikli motor birlikte

Test ettiğimiz Audi A8 Hybrid’de 4 silindirli 2 litrelik TFSI motor ve 53 beygir güç üreten elektrik motoru birlikte kullanılmış. Toplamda 261 beygirlik bir güç sunan A8 Hybrid 0 dan 100 km hıza 7,7 saniyede ulaşabiliyor. 10 km de ortalama 6,4 litrelik yakıt tüketim verisine sahip olan A8 Hybrid’de 8 kademeli otomatik şanzıman görev yapıyor. Güçlü sayılabikecek bir motor kombinasyonuna sahip olan A8 Hybrid Ekonomi ve Lüks kavramlarını birleştiren bir model olmasıyla ön plana çıkıyor.

 

Yeni eklenen ilanlar