Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Porsche Müzesi P1 2014

Porsche Müzesi P1 2014

Dünyanın en önemli spor otomobil markalarından biri olan Porsche, görkenli bir tarihe sahip ve Porsche mirasını 2009 yılında açılan ve 300’den fazla Porsche otomobilin bulunduğu Porsche müzesinde sergiliyor.

Geçenlerde bu müzeye Porsche tarihindeki en önemli araçlardan biri katıldı. Avusturya’da terk edilmiş bir ahırda, bir Porsche bulundu. 4 yıl kullanıldıktan sonra 112 yıldır ahırda terk edilmiş halde bekleyen bu araç, Porsche’nin kurucusu Ferdinand Porsche’nin 22 yaşındayken ilk tasarladığı araç ortaya çıktı.  Üzerindeki logoda Egger-Lohner yazan araç, ilk bakışta bir at arabasını andırsa da aslında dönemin en son teknolojisini üzerinde taşıyor.  Kasası olarak adlandırılacak üst bölümü zamana yenik düşen aracın arka kısmında 3Hp gücünde bir elektrik motoru bulunuyor. Porsche tarafından P1 olarak adlandırılan aracın şoför koltuğu önünde hız kontrol ünitesi yer alıyor.

Saatte 33 km hız yapabilen P1, bir elektrik şarjıyla 78 km yol alabiliyor. P1’in ilk sürüşünü 26 Haziran 1898’de yapılmasının ardından aracı geliştirmeye devam eden Porsche, bir yıl sonra düzenlenen 24 millik yarışı, 18 dakikada tamamlayarak kazanmıştı. Porsche daha sonra Mercedes ve diğer Alman otomobil üreticileri için çalışmış, 1948’de kendi fabrikasını kurarak Porsche marka otomobillerin üretimine başlamıştı.

Yeni eklenen ilanlar