Porsche - Los Angeles Otomobil Fuarı 2014

Porsche - Los Angeles Otomobil Fuarı 2014

Porsche, Los Angeles otomobil fuarında Panamera modelinin GTS versiyonunu tanıttı. Tasarım anlamında büyük bir yenilik sunmayan Panamera GTS’nin ön görünümü Panamera turbo ile aynı. Siyah renkli far çerçeveleri yan etekler, ön splitter ve arka difüzöre sahip olan otomobilde 19” jantlar bulunuyor. Egzos sisteminde siyah renkli dört adet çıkış kullanılan otomobilin ön kapılarının alt kısmında Panamera GTS armaları bulunuyor.

İç alanında sportif pedal seti, paslanmaz çelikten üretilen kapı eşiği kaplamaları, karbon fiber kaplamalar, deri ve süet döşemeler dikkat çekiyor. Ayrıca Panamera GTS de, Sound Symposer isimli donanım da sunuluyor. Sport butonuna basıldığında çalışan donanım, motorun hava emiş sırasında çıkardığı sesi A sütunu üzerinden bütün iç mekana yayıyor. Araçta sunulan emniyet kemerlerinin renkleri de kaliperlerindeki gibi değiştiriliyor.

Kaputu altında 4,8 litre hacimli V8 motorun güçlendirilmiş bir versiyonu bulunan Panamera GTS 430Hp güç ve 520Nm tork üretiyor. Dört tekerden çekiş sistemi ve 7 ileri vitesli çift kavramalı yarı otomatik şanzımanla donatılan 1,920 kg ağırlığındaki araç, 0’dan 100 km/s süratle 4,5 saniyede ulaşıyor. Aracın maksimum hızı ise 288 km/s.

Yeni eklenen ilanlar