Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Köln Ford Mustang Toplantısı 2014

Köln Ford Mustang Toplantısı 2014

Amerikan otomobil devi Ford’un ürettiği ve efsane haline gelen Mustang, Köln Mustang Derneği’nin organizasyonuyla Mustang hayranlarını bir araya getirdi. 700 aracın katıldığı etkinlikte, otomobil severler tüm Mustang modellerini bir arada görme fırsatı yakaladı.

Savaşların sona erdiği, lüksün ve sosyalleşmenin giderek arttığı 60’ların Amerika’sında, otomobil önemli bir kavramdı. Amerikalı üreticiler, büyük hacimli otomobillerden vazgeçmezken halk kararını değiştirmeye başlamıştı. 1960’ların başında otomobil kullanıcıları, büyük hacimli araçların yerine biraz daha küçük boyutlu ama güçlü olanlarını tercih etmeye başladılar. Yani 8 silindirli bir Lincoln veya Cadillac yerine, Porsche, Lotus veya Jaguar daha çok tercih ediliyordu. Ford ise Amerikan halkının bu isteğini göz önüne alarak ‘’Beklediğiniz Otomobil’’ sloganıyla 17 Nisan 1964 tarihinde Mustang’i tanıttı.

Coupe ve cabrio olarak sunulan Mustang’in iki motor seçeneği bulunuyordu. 210Hp gücündeki V8 ya da 101Hp’lik 4 silindirli motorlara sahip olan Mustang’ler ilk ay 25 bin adet sattı. Ve yıl sonuna kadar 260 bin gibi inanılmaz bir satış rakamına ulaştı.

Yeni eklenen ilanlar