Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Ford Focus RS 2015 Lansmanı

Ford Focus RS 2015 Lansmanı

Ford markasının unutulmaz yarış otomobili serisi olan Ford RS artık Focus ile anılacak. İlk olarak Ford Escort ile adını duyduğumuz RS versiyonu, bugüne kadar birçok ralli yarışında başarı elde etti.

Ford Focus RS Tasarım

Focus RS’in performans odaklı yapısı tasarımında da önemi değişiklere neden oldu. Daha fazla soğutma ihtiyacı duyan motor için, daha geniş havalandırma girişlerine sahip olan bir tampona sahip olan RS’in farlarının ve kaputunun üzerindeki havalandırma girişleri de aracın soğutulmasına yardımcı olması için düşünülmüş. Standart Focus’a oranla daha kaslı görünen RS’in arka tasarımında, ralli parkurlarından alınmış gibi görülen büyük havalandırma ise gözden kaçmıyor.

Ford Focus RS Motor

Ford Focus RS’in kaputunun altında hırçın bir ünite yer alıyor. 5 silindirli 2,5 litrelik motoru Ford TeamRS tarafından geliştirildi. En gelişmiş motorlardan birini kullanan Focus RS, 305Hp güç ve 440Nm tork üretiyor. 0’dan 100 km/s hıza ulaşmak için 5,9 saniyeye ihtiyaç duyan Focus RS, maksimum 263 Km/s hıza ulaşıyor. Yakıt tüketiminde bu performanstaki araçların birçoğu gibi oldukça müsrif olan Focus RS’nin 100 km/s’daki ortalama yakıt tüketimi 9,4 litre.

İkinci el Ford Focus fiyatlarına Ford Focus otomobil ilanları bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Yeni eklenen ilanlar