BMW Şangay Otomobil Fuarı 2015

BMW Şangay Otomobil Fuarı 2015

Bu yılki Şangay Otomobil Fuarı bir çok yeni ve konsept modele ev sahipliği yaptı. Bu modellerin birçoğu alternatif enerji kaynaklarıyla çalışıyor. Bunlardan biri de BMW markasının yeni hibrid aracı X5 xDrive 40e.

BMW X5 xDrive 40e

BMW’nin i Serisi dışında ilk elektrikle çalışan aracı olan X5, ilk olarak 2013 yılındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konsept olarak karşımıza çıkmıştı. Şangay’da seri üretim modeli tanıtılan araç, sadece elektrik motoruyla 30 km yol alabiliyor. Elektrik motorunun yanında 2,0 litrelik turbo benzinli bir motora da sahip olan aracın karma gücü, 313 Hp ve 450 Nm tork güç.

MINI Cooper John Cooper Works

MINI Cooper ise Şangay Fuarı’nda yeni nesil MINI’nin en sportif versiyonunu tanıttı. Konseptine sadık kalınarak üretilen John Cooper Works, görkemli dans ve sahne gösterileriyle ilgi topladı.

MINI Cooper, Şangay Otomobil Fuarı’nda konsept bir teknolojiyi de MINI hayranlarına tanıttı. Şık bir tasarıma sahip olan “Sanal Gerçeklik Gözlüğü”, sürüş güvenliğini en üste çıkartıyor. Bu gözlük sayesinde gözünüzü asla yoldan ayırmadan, otomobilinizle ilgili birçok veriye gözlük yardımıyla ulaşabiliyorsunuz.

Yeni eklenen ilanlar