Hizmet Teklifi AlAraç SatShell V Power Logo

Hemen Araba Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

BMW Las Vegas CES Fuarı 2015

BMW Las Vegas CES Fuarı 2015

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı olarak kabul edilen CES bu yılda yeni teknolojilere ev sahipliği yapıyor. Özellikle sürücüsüz otomobiller, akıllı saatle park edilen araçlar ve giyilebilir teknolojiler CES’in bel kemiğini oluşturuyor.

Las Vegas’ta düzenlenen fuarda en dikkat çeken teknolojilerden biri BMW’nin geliştirdiği akıllı saat oldu. Uydu üzerinden aldığı bilgilerle aracı otomatik olarak park ettiren bu sistem, BMW’nin elektrikli aracı olan İ3 üzerinde test edildi. ‘’Park Asistanı’’ olarak adlandırılan akıllı saat, araç üzerine yerleştirilen dört lazer tarayıcı sayesinde etrafındaki nesnelerin haritasını çıkartıyor. Bu veriler ise İ3’ün sürüş asistanı sistemine aktarıyor ve gereğinde frenin otomatik olarak aktive edilmesini sağlıyor.

BMW’den yapılan açıklamada tarayıcılar tarafından toplanan bilgilerin binaların dijital planlarıyla birleştirilebildiği ve bağımsız navigasyonun bu sayede mümkün kılındığı da belirtildi. Bu sayede bir akıllı saat üzerinden park asistanını aktive ederek otomobili çok katlı bir otopark içinde otomatik olarak park edebilmenin önü açılıyor.

Yeni eklenen ilanlar