Yeni Peugeot 308, Michelin Özel Lastiklerine Sahip

Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulunduran PSA Grubu’nun stratejik ortaklarından Michelin, grubun yeni modellerinden Peugeot 308 için lastik geliştirecek. Yeni Peugeot 308 modelinde Michelin’in performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunan Energy Saver + ve Pilot Sport 3 lastikleri kullanılacak.

Peugeot 308, lastikler, michelin

Sürücülerin araçlarından en yüksek performans ve sürüş zevki almalarını sağlamaları için Michelin Energy Saver + lastikleri, üç gram daha az karbon emisyonu ve ıslak zeminde üç metreye kadar fren mesafesi sağlarken; aracın kilometre ömrünü ve üstün güvenlik performansını da olumlu yönde etkiliyor. Michelin, tüm sürüş koşullarında emniyet, yakıt tasarrufu ve maliyetlere de olumlu yansıyor.

“Michelin Total Performance” stratejisi pazarda yer alan tüm segmentler için daha fazla performansı bir arada sunan lastiklerin geliştirilmesini hedefliyor.

Michelin Orijinal Ekipman Pazarlama Direktörü Mike Bundick, yeni Peugeot 308 ve Michelin işbirliği ile ilgili olarak “15-16 inçlik ‘Michelin Energy Saver +’ lastikleri ile 17-18 inçlik ‘Michelin Pilot Sport 3’ lastikleri yol tutuşu ve yol tutuşu anlamında yeni Peugeot 308’in performansını destekliyor. Böylelikle üstün güvenlik ve kilometre ömrü sağlanırken enerji tasarrufu konusunda da önemli bir rol de üstleniyor.” ifadelerini kullandı.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar