Yeni Honda Civic 10 yıl sonra yeniden yılın otomobili

Honda Civic ”Yılın Otomobili” ödülünün sahibi oldu. Kuzey Amerika’nın en prestijli ödüllerinden olan North American Car of the Year (Kuzey Amerika Yılın Otomobili) ödülünü Honda Civic ikinci kez aldı.

2016’da Yılın Otomobili Honda Civic

honda civic sedan

2016 yılına yeni yüzüyle giren Honda Civic, Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödülünü 10 yıl arayla ikinci kez aldı. Yılın başında ilk ödülünü alan Civic Sedan, başarılı bir yıl geçireceğini şimdiden belli etti.

2016 Honda Civic Sedan

2016 honda civic sedan

Yeni yüzüyle satışa çıkması merakla beklenen Honda Civic Sedan daha kaslı ve daha sportif bir tasarıma sahip. Performans odaklı motorlarla donatılacak olan Yeni Honda Civic Sedan’ın Avrupa modelinin Türkiye’de üretileceğini  Honda Türkiye Başkan Yardımcısı İsmail Sümer ,  Otomotivin Liderleri” yazı dizimizin 2015 değerlendirmesinde Uzun süren sessizliğimiz bitti, her şey şimdi başlıyor diyerek belirtmişti.

Amerika’da üretilen ve Amerika’da satılacak olan modellerle tasarım olarak aynı olacak olan Avrupa modellerinin motor seçenekleri farklılık gösterecek.

Baştan aşağı yenilenen Honda Civic Sedan

Tasarım ve motor özellikleri bakımından baştan aşağıya yenilenen 2016 Honda Civic Sedan, 1 dakikalık bir sosyal medya reklamıyla tanıtılacak. ”Doğrudan Hayal Gücümüzden” mottosuyla yayınlanan reklam filmi tasarımcının kafasındaki yaratım süreci sürreal bir dille anlatılıyor. Reklamın 30 ve 15 saniyelik versiyonlarını sosyal medyada etkin olarak kullanmak isteyen Honda bu reklam filmleri için Snapchat ünlüleri ve sosyal medya fenomenleriyle şimdiden anlaştı bile.

2016 Honda Civic Sedan fiyatı

yeni honda civic sedan

Kuzey Amerika’da üretimine başlanan Yeni Honda Civic Sedan ABD’de satışa çıktı bile. Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ve fiyatı belli olmayan Honda Civic Sedan’ın ABD satış fiyatı 18.640 dolar.

Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödülü hakkında

honda civic

Kuzey Amerika Yılın Otomobili ödülü, orijinal adıyla North American Car of the Year, Amerikalı ve Kanadalı otomotiv gazetecilerinden oluşan 53 kişilik bir jüri tarafından veriliyor. Her yıl Detroit Otomobil Fuarında açıklanan ödül; ; inovasyon, tasarım, güvenlik, performans, yol tutuş, sürücü görüşleri ve fiyat gibi kriterler göz önünde bulundurularak jüri tarafından değerlendiriliyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar