Yeni Fiat Aegea için geri sayım başladı

Fiat’ın yeni sedanı Egea üretildiği Bursa fabrikasında banttan indi. Bursa’daki Tofaş fabrikasında üretilen ve 40’dan fazla ülkeye ihraç edilecek olan Fiat Egea, Fiat’ın akıllı otomobili olarak lanse ediliyor.

İlk Sürücüsü Mustafa Koç

Toplamda 1.5 milyon dolarlık yatırımın sonucu olan Fiat Aegea’nın ilk sürücüsü Koç Holding ve Tofaş yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç oldu.

Türk mühendislerinin katkısının büyük olduğu Aegea’nın banttan indirilmesine Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Temel Atay, Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı Cenk Çimen, Tofaş Ceo’su Cengiz Eroldu ve FCA EMEA Üretim Başkanı Alfredo Leggero tanıklık etti.

Türkiye’nin Beklentilerine Uygun

Koç Holding ve Tofaş yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç’un ‘’akıllı bir proje’’ olarak belirttiği Aegea için; ‘’ Akıllı, çünkü çok sayıda araştırma yapılarak, Türkiye’nin beklentilerine uygun ve geniş kitlelerin ulaşabileceği bir otomobil olarak’’ yorumunu yaptı.

Sedan, Hatchback ve Station Wagon

İlk olarak sedan karoser ile üretilen Aegea, aynı hatta hatchback ve station wagon olarak da üretilecek. Türkiye’den dünyaya açılan ve çoğunluğu Türkiye’de üretilen Aegea, dünyanın 40 ülkesinde Tofaş markası ve mühendislerinin başarısını gösterecek.

Fiat Egea’nın fiyatı ne olacak?

Fiat Aegea fiyat listesi resmi olarak açıklanmadı. Ama Fiat Aegea fiyat olarak 45.000 ve 60.000 TL arası bir fiyat etiketine sahip olacağı biliniyor.

Verimli ve Dayanıklı Yeni Motorlar

Fiat Egea modelinde iki Multijet II turbo dizel ve iki benzinli motor seçeneği sunuyor. Bu motorlar 95 ve 120 HP arasında değişen güce sahip. Fiat tarafından yapılan açıklamaya göre 100 km’deki yakıt tüketimi ise 4 litrenin altında.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar