Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo XC90, Park ve Güvenlik Teknolojilerinde İlkleri Sunuyor

Otomobil kullanıcılarının akıllı fonksiyonellik beklentisi, tasarlanan yeni araçlarda vazgeçilmez özellikler olarak yer alıyor. Volvo XC90, hem Dünya’da bir ilk olan güvenlik teknolojileriyle hem de park konusuna getirdiği yeni teknolojilerle dikkat çekiyor.

Volvo XC90 park etmenin tanımını değiştiriyor

Park manevrası, otomobilin etrafındaki 12 ultrasonik sensörden gelen bilgilere sağlanıyor. Sürücü paralel park sırasında Park Yardım Sistemi’ni aktive ettiğinde, ultrasonik sensörler boş park alanları için otomobilin yanlarını taramaya başlıyor.

Park ederken kendinize ve çevrenize kuşbakışı bakın

Yeni XC90 aynı zamanda sürücüye çevreye dair kuşbakışı görüntü sağlıyor. Kuşbakışı görüntü ise otomobilin üstünde belli bir noktadan 360° alanı saran balıkgözlü  kamera tarafından sağlanıyor.

Geri geri çıkarken yaklaşan trafik uyarısı

Yeni XC90’da bulunan üstün IntelliSafe çözümleri, bir park alanından geri geri çıkarken sürücünün arkasını kollayan Yan Trafik Uyarısı’nı da kapsıyor. Sürücüyü sesli bir sinyal ve ortak ekrandaki uyarı ile ikaz ederek, her iki tarafta 30 metreye kadar yaklaşan trafik hakkında bilgi veriyor.

Volvo XC90 güvenlik sistemleri Dünya’da bir ilk!

Volvo, Ağustos ayında çıkaracağı modeli XC90’ı, gelişmiş güvenlik paketi ile birlikte sunuyor. Yeni teknolojiler ile şirketin, 2020 yılına kadar hiç kimsenin bir Volvo otomobili içerisinde ölmeyeceği ya da yaralanmayacağı yönündeki vizyonuna bir adım daha yaklaştığını gösteriyor.

Tarihte ilk kez XC90’da : Yoldan çıkma koruması

“Güvenli Konumlandırma” adlı bir sistem ile XC90, yoldan çıkma halinde hemen güvenlik önlemlerini devreye sokuyor. Ön emniyet kemerleri yolcuları pozisyonda tutmak için otomobil hareket halinde olduğu sürece sıkıca geriliyor. Böylece omurga yaralanmalarının önüne geçiliyor.

Güvenlik alanında bir başka önemli ilk: Otomatik frenlemeli kavşak desteği

Volvo XC90, çarpışmayı önlemek ya da bir kazanın sonuçlarını hafifletmek için potansiyel bir kazayı algılıyor ve otomatik olarak fren yapıyor.

Ayrıca yeni Volvo XC90’da Arkadan Çarpışmalarda Çarpışma Öncesi Koruma, Devrilme Önleme ve Koruma Sistemi, City Safety-Şehirde Güvenlik Sistemi, Yol İşareti Bilgisi teknolojisi, Kör Nokta Bilgi Sistemi, Yoğun Trafik Desteği ile güvenlik ön planda.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar