Volvo Ses Netliği için Son Teknoloji Kullanıyor

Volvo, yeni modeli XC90’ın görüntülerini geçtiğimiz ay yayınlamıştı. Hatta volvo’nun yeni tasarım anlayışı ve mimarisi  XC90 modelinde açıkça görülebiliyordu.

Volvo Cars, yeni tasarım anlayışının ürünü olan XC90 modeli için,  olağanüstü bir ses sistemi oluşturmak amacıyla müzik sistemi ekipmanları üreten Bowers & Wilkins ile ortaklaşa bir projeye imza attılar.

Volvo XC90 Ses Sitemi

Volvo XC90 Ses Sitemi

Ünlü İngiliz ses ekipmanları şirketi Bowers & Winkins, hoparlör tasarımında çığır açan 50 yıllık araştırmaları sonucu geliştirilen özel bir akustik teknoloji kullanıyor. Bu teknoloji, Volvo XC90 modeli için özel olarak Londra’nın Abbey Stüdyolarında kullanılan teknolojiden yararlanılarak hayata geçirildi.

Peki akustik teknolojisi otomobilde nasıl kullanılıyor ?

Volvo XC90 Ses Sistemi

Volvo XC90 Ses Sistemi

Sistem daha açık, yoğun bir ses sağlayan tweeter-on-top (hoparlörün üstünde) teknolojisine sahip bir hoparlör içeriyor.

Bu sistem temel olarak otomobillerde, sesin büyük bölümünün ön cama çarparak sekmesini engelliyor. Sesi tweeter üzerinden dinleyiciye ulaştırarak doğrudan yansımasını sağlıyor ve böylelikle daha net, daha temiz bir ses kalitesine ulaşılmış oluyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar