Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volvo Concept Coupé: Volvo’da Yeni tasarım anlayışının ilk izleri

Volvo’nun 2009 yılında Geely tarafından satın alınması üzerinden epey zaman geçmesine rağmen markanın çizgisinde önemli bir değişim olmamıştı.  Yeni Concept Coupé, çağdaş İskandinav yaşam tarzı ve tasarımını, geçmişin ikonik unsurlarıyla birleştiren yeni tasarım çizgisindeki üç konsept otomobilin ilk örneği.

Volvo konsept coupe, concept coupe, Volvo p1800

Yeni concept otomobilin tasarımını Volvo’nun İsveç’teki tasarım ekibi Thomas Ingenlath önderliğinde gerçekleştirmiş.  Yeni tasarımda kullanıcı etkileşimine, görselliğe ve çevre dostu teknolojilere özel bir önem verilmiş. Markanın deyimiyle, Volvo’nun yeni ölçeklenebilir ürün mimarisi, Volvo’nun tasarımcı ve mühendislerini önceki platformların sınırlamalarından kurtarıyor.  Şirket dahilinde geliştirilen yeni mimari ve motor programı, markanın daha güçlü bir duygusal ifadeye sahip olmasını sağlamış.

açılır tavan, volvo, coupe, konsept

Concept Coupé, aynı zamanda 1960’ların Volvo P1800’ünü çağrıştıran unsurlar içeriyor. Gösterge paneli ile ön aks arasındaki mesafe uzamış, C sütunu ise biraz arkaya kaydırılmış durumda. Alçak kaput, tavan ve beş kollu 21 inç jantlar da akıcı bir şekilde hareket eden zarif bir Gran Tourer’ın yarattığı izlenime katkıda bulunuyor. Volvo Concept Coupé’nin yüzü, yeni T şeklinde DRL kılavuz ışıklarına sahip farlar ile çevrelenen kaput ve ‘yüzen’ ızgaranın kazandığı yeni şekil ile karakterize edilmiş.

volvo, konsept coupe konsol, kokpit

Volvo 2020 itibariyle tüm araçlarının otonom sürüş özelliklerine sahip olmasını hedefliyor. Bu yeni tasarım mimarisi bu vizyonu da destekler konumda.

Volvo konsept coupe, hız göstergesi, kabin

Volvo Concept Coupe’de bulunan benzinli plug-in hibrid aktarma organları, Volvo Cars’ın yeni dört silindirli Drive-E motor ailesindeki en güçlü versiyonları yaratmak için elektrifikasyon kullanma stratejisini yansıtıyor. Bu, motor gücünü V8 sınıfına getirecek.

Konsept otomobil, bir kompresör ve turboya sahip, yüksek performanslı 2.0 lt Drive-E benzinli motor içeriyor. Benzinli motor, arka aks üzerinde bir elektrikli motorla bir araya getirilmiş. Bu, Volvo Concept Coupe’ye 400 HP civarında bir toplam güç çıkışı ve 600 Nm’nin üzerinde tork sağlıyor.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar