Hizmet Teklifi AlAraç Sat

Hemen Sat

Tasit.com İş Ortaklarından
anında teklif al, aracını hemen
nakite çevir!

Hemen Sat

Ücretsiz İlan Ver

Hemen ilan ver, ilanın bir çok sitede
ücretsiz yayınlansın, milyonlarca kişiye
ulaşsın!

Ücretsiz İlan Ver

Hızlı İlan Ver

Sadece 3 adımda ilanını ver,
anında yayyınlansın!

Hızlı İlan Ver

Volkswagen Artırılmış Gerçeklikle Kullanım Kılavuzu Geliştirdi

Artırılmış gerçeklik veya çoğaltılmış gerçeklik kavramını daha önce duymuş muydunuz? Gerçek görüntü üzerine, gerçek zamanlı olarak yüklenen dijital verilerle doğal ve zenginleştirilmiş ortam sağlayan bu teknolojiler gerçekliği daha yoğun şekilde algılamayı sağlıyor. Google glass örneğinde olduğu gibi bu giyilebilir teknolojilerin,  gökyüzüne bakıp hava sıcaklığını görüş alanında görmek, askeri olarak mayınların bulunduğu yerleri seçebilmek gibi bir çok yararları var.

Bu konuda en bilinen isim olan Metaio adlı teknoloji firması Audi A3 için artırılmış gerçeklikle hazırladığı kullanım kılavuzu ile bu konudaki bilgisini kanıtlamıştı.  Metaio şimdi de Dünya’nın en az yakan otomobili olan ve sadece 250 adet üretilen Volkswagen 2014 XL1 Hibrid Dizel Konsept otomobili için bir artırılmış gerçeklik iPad uygulaması geliştirdi. MARTA (Mobile Augmented Reality Technical Assistance- Mobil Artırılmış Gerçeklik Teknik Desteği) adı verilen uygulama, aracın teknik parçalarını göstermek ve parçaların adını göstermek için iPad kamerasını kullanıyor.

MARTA aynı zamanda,  otomobilin parçalarının nasıl tamir edileceğini ve değiştirilebileceğini adım adım gösterebiliyor. Örneğin farın nasıl değiştirileceğini veya aracınızdaki sorunun ne olduğunu anlamak için ipad’inizin kamerasını aracın ilgili kısmına tutmanız yeterli. Teknik ekip için çok yol gösterici olabilecek bu özellikle aynı zamanda,  aracınızda farklı bir renk veya yeni bir motor kapağının nasıl duracağını görebiliyorsunuz.

Ne kadar yatırım yapıldığı çok gizli olan MARTA yalnızca sınırlı sayıdaki Volkswagen servislerinin kullanımına açık. Yine de artırılmış gerçeklikle hazırlanmış bir araç kullanım kılavuzu görmek isterseniz Opel Insignia’nın veya yeni Audi A3’ün artırılmış gerçeklikle hazırlanmış olan kullanım kılavuzlarını iPhone’unuza indirip inceleyebilirsiniz.

 

 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Tasit.com'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

Yeni eklenen ilanlar